آموزش مبتدی تا حرفه ای ربات های پرنده | بخش اول

آموزش ساخت کوادکوپتر

اطلاعات اولیه ربات های پرنده

احتمالا شما هم ربات های پرنده رو از نزدیک دیدین و بارها راجب اونا شنیدید. در این مطلب با رزدینو همراه شوید تا سر از کار این روبات های باحال در بیاریم ? این باحالارو الان دیگه تو هر سایزی میشه پیدا کرد بستگی داره واسه چه کاری باشه. قبلش اینو بگم که احساس پرواز واقعا شیرینه و همه چی از اون بالا واقعا شکل دیگه ای به خودش میگیره جوری که مطمئنن عاشقش میشین!?

کواد کوپتر چیست؟

یک ربات با قابلیت پرواز به صورت عمودی است که قدرت مانور فوق العاده بالایی دارد و از پرواز بسیار با ثبات و قابل اطمینانی برخوردار است.کوادکوپتر شامل 2 کلمه ی کواد و کوپتر است که به معنای چهار پروانه میباشد بنابراین اگر پرنده ای بیش از 4 پروانه داشت اصطلاح هگزا ،اوکتا و یا مولتی (Multi) به معنی 6 ، 8 و چند پروانه باید به کار رود که به اشتباه همگی را به یک اسم میشناسند.

پس کوادروتور چیه؟

نام های دیگری از کوادکوپتر که به گوش میخورد کوادروتور ، مولتی روتور و درون (DRONE)  میباشد حتی دیده شده که پهپاد (پرنده هدایت پذیر از راه دور) هم گفته میشود. اینم بگم که اساتید این حوزه روی به کار بردن اسم های صحیح این پرنده ها بسیار حساس اند پس سعی کنید اگر علاقه مند به این حوزه هستید اسم و تلفظ پرنده ها رو یاد بگیرید ? پس اگر این نام ها رو هم شنیدید منظور همون ربات پرنده است.

 

کاربرد ربات های پرنده کجاست؟

امروزه این ربات ها جای خود را در بین انواع صنایع باز کرده اند و کاربرد های جدیدتری را هر روز شاهدیم. اما بیشترین مصارف این ربات ها در حال حاضر برای سرگرمی و تفریحات است پس از آن کاربرد دیگری که بسیار در بین کاربران دیده میشود تصویر برداری و عکاسی هوایی می باشد.مشاهده میشود که در بحث های امداد و نجات و باربری نیز فعالیت های جالبی در حال انجام است.تیم رزدینو با توجه به مصاحبه ای که با فعالان این حوزه داشته ، داخل کشور عزیز خودمان ایران ، در آینده ای روشن با پیشرفت روز به روز تکنولوژی شاهد وسعت کاربرد این پرنده ها هستیم و خواهیم بود همچنین مسابقات داخلی این پرنده ها شامل سرعت و داخل ساختمان هر ساله در حال برگذاری است و قوانین آن ها به سطح بین المللی نزدیک تر میشود?.

کوادکوپتر امداد و نجات
کوادکوپتر پلیس
منظور از هلیشات چیست؟

در واقع همان ربات های پرنده ای که وظیفه ی تخصصی شان تصویر برداری و عکاسی هوایی می باشد را هلیشات گویند.این پرنده ها دوربینی روی آن ها نصب شده است که اساسا همراه با یک گیمبال میباشد ، معمولا وزن سنگین تری دارند و حرکات آهسته تر و نرم تر از خود نشان میدهند.از این نوع در صنعت های نقشه برداری هوایی و پروژه های معماری ، عمران و کشاورزی نیز استفاده میشود.

 

انواع ربات های پرنده کدام اند؟
  1. سینگل کوپتر(دارای 1 یا 2 پروانه)
  2. تری کوپتر ( دارای ۳ پروانه)
  3. کواد کوپتر ( دارای ۴ پروانه)
  4. هگزا کوپتر ( دارای ۶ پروانه)
  5. اوکتا کوپتر (دارای ۸ پروانه)
  6. مولتی کوپتر(دارای بیش از 8 پروانه)
✔ با رزدینو همراه باشید در بخش بعدی آموزش مبتدی تا حرفه ای ربات های پرنده
amirasdino

amirasdino

چه اهمیتی دارد که چه کسـی هسـتم و یـا چه جنسـیتی دارم و یـا چنـد سال عمر کرده ام و یا کجا زنـدگی می کنم و از چه قوم و یا نژادی هسـتم یا حتی چقدر درآمد دارم ... تنها کاری که با دانسـتن این جزئیات می توان انجام داد ، قضـاوت کردن است! من یـک علاقه منـد به وب و دنیـای تکنولـوژی هسـتم و خوشـحال میشوم اگر بتوانم به دیگران کمک کنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  مزایای عضویت در رزدینو :

✔️ دسترسی به فایل های دانلودی

✔️ دریافت پشتیبانی برای محصولات

✔️ مشاهده تمام مطالب کاملا رایگان

✔️ دسترسی آسان به آپدیت محصولات

✔️ بهره مندی از تخفیف های ویژه کاربران